"Ulita je otevřený a zábavný svět
s přátelským prostředím pro každého"

Únikovka


Úniková hra je trendová aktivita, která se objevuje v posledních letech v každém větším městě. Zakládá se na příběhu, ale především obsahuje různé více či méně náročné úkoly, které musí jednotlivci nebo skupina rozluštit a splnit. Často se prolíná logické uvažování, kreativita i další dovednosti z různých oblastí. Sílu příběhu dokresluje vybavení místností, dekorace i předměty sloužící k luštění.


My jsme tento trend přizpůsobili dětem. Program realizujeme pro školní kolektivy ze základních a středních škol, pro rodiny, různorodé skupiny, ale i v rámci akcí jako doprovodný program. 

Téma i úlohy měníme, aby bylo možné absolvovat program opakovaně. 
 

Aktuální téma:

 

"Poplach v galerii" 


      
 
Představujeme Vám unikátní výstavu čítající kolem 50 děl. Prohlédnete si slavná díla jako jsou lekníny impresionisty Clauda Moneta, obrazy fauvistů Henriho Matisse, práce představitelů avantgardy Kazimira Maleviče i surrealistů Reného Magritta a jiné. 

Dokážete v rámci únikové hry vyřešit záhadu ztraceného slavného obrazu z naší galerie? Na své si přijdou malí i velcí nejen během luštění jednotlivých úkolů, ale i v samotné expozici. Originály obrazů zapůjčili do naší výstavy samotní  tvůrci z Ulity.  

 
Pokud máte zájem o únikovou místnost, přihlašujte a vybírejte volný termín zde:

nová rezervace

Únikovou hru si můžete rezervovat na kterékoliv pondělí nebo středu mezi 16 a 19 hodinou a jednu sobotu v měsíci. Začíná se vždy v celou hodinu a hra je cca na 45 minut.   
 

Dárkové poukazy

Darujte zážitek! Dárkové poukazy můžete zakoupit na recepci Ulity nebo objednat na hajkova@ulita.cz. Cena poukazu je 350 Kč a platí pro jeden tým. Termín si tým vybere dle svých požadavků.
 


Pro veřejnost - skupiny, rodinné týmy

Nabídku volných termínů naleznete v sekci akce. Přihlásit se můžete online (mojeulita.cz) nebo přes recepci Ulity, která zaznamená současně i rezervovaný čas.
 
 • Doporučený počet hráčů ve skupině 2-6
 • Zahrnuta je minimálně jedna úloha pro předškoláky
 • Časová dotace na skupinu: 45 minut
 • V místnosti je vždy přítomen pedagog
 • V případě dětských skupin úkoly přizpůsobíme věkovému rozmezí dětí
 • Cena za tým: 350,- Kč
 • Termín každé pondělí a středu v 16 hodin, v 17 hodin, v 18 hodin a v 19 hodin
  a jednu sobotu v měsíci viz akce Ulity.
   


V případě větší skupiny - více rodinných týmů vám rádi zrealizujeme akci v jiném termínu. Program realizujeme v dopoledních i odpoledních hodinách, po domluvě o víkendech.

 
 

Pro školní/dětské kolektivy

 • Doprovodný program
 • Možnost rozdělit týmy dle uvážení
 • V místnosti je vždy přítomný zkušený pedagog
 • Zážitková pedagogika
 • Závěrečná reflexe
 • Možnost domluvy oběda
 • ​Možnost spojit s dalším programem - např. diskgolf
 • Cena za osobu včetně doprovodného programu​: 150,- Kč

Obsah únikové hry vždy přizpůsobujeme objednané skupině. Důležitá je pro nás předchozí domluva s pedagogy, abychom organizaci i pedagogickou práci ušili co nejvíce na míru.
 
 
Úniková hra propojuje jednotlivé vzdělávací obory - matematika, fyzika, ale také například hudební výchova nebo český jazyk. Úlohy a úkoly se opírají o učivo v daném školním stupni a jsou přiměřeny věkové skupině, případně dalším zvláštnostem skupiny. 

Úniková místnost rozvíjí ve velké míře také klíčové kompetence - spolupráce, komunikace, řešení problémových situací, práce pod tlakem, rozhodování, strategie a plánování, apod. Vše je umocněno závěrečnou reflexí, kde společně poukážeme na momenty, které se během hry objevily. 
Z důvodu skupinové práce má program výrazný preventivní dopad na vztahy ve skupině

Únikovou hru pro dětské/školní kolektivy realizujeme včetně doprovodného programu v areálu Ulity. Skupina maximálně 6 hráčů tedy může absolvovat únikovou místnost, zatímco se ostatní čekající  nenudí.

Program realizujeme v dopoledních i odpoledních hodinách, po domluvě o víkendech. 
Sdílejte s přáteli!
Odběr novinek
Podporují nás
Kontakt
222 990 330
606 611 920
DDM Praha 3 - Ulita
Na Balkáně 2866/17a
130 00 Praha 3