CPD - centrum pro předškolní děti

CPD - centrum pro předškolní děti

CPD - centrum pro předškolní děti

Centrum předškolních dětí

 • vnitřní (Šnečci
 • zahradní třída (Lištičky)


Příroda - přátelství - respekt - individuální přístup - kreativita - pohyb

Centrum pro předškolní děti je koncipováno jako služba pro rodiče a děti ve věku 3 – 5  let ve stávající situaci nedostačující kapacity předškolních zařízení (nástup před třetími narozeninami je řešen individuálně).

Jeho úkolem je zajišťovat v dopoledních hodinách kvalitní celotýdenní programy pro předškolní děti. Obsah projektu je inspirován Rámcovým vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání (zahrnuje aktivity výtvarné, hudební, pohybové, dramatické, aktivity zaměřené na rozvoj řeči, tvořivosti a poznání).
V našem malém kolektivu, kdy kapacita třídy je max. 15dětí, se zaměřujeme také na usnadnění adaptace dětem, pro které by byl vstup do velkého kolektivu nepřiměřenou zátěží. V rámci možností preferujeme individuální přístup, zaměřujeme se také na rozvoj komunikačních schopností a nepodceňujeme ani řešení konfliktů a těžkostí, které děti prožívají stejnou (ne-li větší) měrou jako my – dospělí.

Ve školním roce, po skončení období adaptace, podnikáme s dětmi výlety do okolí, navštěvujeme divadlo, pravidelně se scházíme s pejskem Lucky na dětskou canisterapii a v zimních měsících nabízíme lyžařskou přípravku v nedalekém skiareálu Chotouň.
 

 
TŘÍDA - ŠNEČCI

Jsme tradiční třída centra předškolních dětí, pro děti od 3 do 6 let, fungujeme každé všední dopoledne od 8:00 do 12:30. Naše třída čítá maximálně 15 dětí pod vedením dvou zkušených pedagožek.

Každé ráno přivítáme děti v útulných prostorách naší třídy, kde se mohou věnovat jak svobodné hře, tak i řízeným aktivitám jako je cvičení a pohybové hry, hraní divadélka, výtvarné tvoření různými technikami, zpívání a vůbec - poznávání světa kolem nás - formou vyprávění, četby, her.
Věnujeme se tématům souvisejícím s ročními obdobími, proměnami přírody, svátky a tradicemi, ekologii, ale i mnohým jiným.
Téměř za každého počasí se snažíme jít po svačince ven - buď na naši krásnou zahradu, či na přilehlé hřiště nebo na procházku do parku Krejcárek i jinam. 
Pravidelně navštěvujeme dětská divadelní představení, čeká nás i výlet na hory.
 
V rámci DDM Ulita máme k dispozici velkou řadu pomůcek ať už sportovních, hudebních či na tvoření.
Ve Šnečcích se snažíme vést děti k samostatné obsluze, schopnosti vyjádřit své názory a potřeby a  spolupráce s ostatními. 
 
Velkou výhodou je komorní prostředí naší třídy, které nám umožňuje individuální přístup k dětem. Šnečci jsou tak ideální pro školkové začátečníky
.

 
Lektorky: Klára Taxová, Hana Kořánová
 

ZAHRADNÍ TŘÍDA - LIŠTIČKY

Celé dopoledne trávíme s dětmi venku na zahradě DDM Ulita, nebo v jejím okolí (lesopark Krejcárek, hřiště na Balkáně…). Jako zázemí nám slouží vytápěný stan, ve kterém se nachází hračky pro děti, a také zde svačíme. Při velké nepřízni počasí máme možnost využít zázemí DDM Ulita, jako je výtvarný ateliér, malý a velký sál, hernička apod., pro tyto případy je tedy nutné dítě vybavit i oblečením a obuví dovnitř (viz. článek o oblečení).
Děti se v naší školce naučí jak pečovat o zvířátka v zimě, postaví si své vlastní krmítko, o Vánocích nazdobí stromeček správným příkrmem pro zvířata. Také se naučí starat o záhonek, a jak pěstovat zeleninu a mnoho dalšího. Pravidelně nás také navštěvuje canisterapeutický pes. Samozřejmě nevynecháme ani kulturní akce jako je návštěva divadla či výlet. 
Snažíme se děti naučit základní poznatky o přírodě a její ochraně, rozvíjet jejich kreativitu a fantazii. Pobyt venku dětem umožňuje přirozený rozvoj pohybových dovedností a v neposlední řadě posiluje jejich obranyschopnost organismu. 

Ke stažení: 
Oblečení - Lištičky


Lektorky: Andra Biliková, Tereza Kopřivová

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Harmonogram CPD:

8:00 – 9:00 příchod, volná hra
9:00 – 10:00 volná hra dětí, hry v kroužku
10:00 – 10:30 úklid, svačina
10:30 – 12:00 řízená činnost
12:00 – 12:30 volná hra, odchodCeník:

 • 1300 Kč / měsíc
 • 900 Kč / 5 vstupů (platnost 1měsíc)

Platba probíhá vždy na začátku měsíce. V případě, že rodič neuhradí požadovanou částku, nelze rezervovat místo ve třídě.

Přihlašování probíhá e-mailem nebo osobně v CPD.Kontakt:

E-mail: snecci@ulita.czlisticky@ulita.cz Provozní doba a podmínky:

 • Provozní doba centra je od 8.00 do 12.30 hod
 • Centrum můžete navštěvovat pouze v dny, který jste si nahlásili.
 • Dítě vodí a vyzvedává rodič (nebo písemně pověřená osoba).
 • Dítě musí být zdravé! Rodič musí toto pravidlo respektovat a dbát na to, aby předával dítě do třídy zdravé!
 • Dítě musí být bez pleny a umět si říct, když potřebuje na WC.
 • Dítě musí umět samo jíst a pít (dětem rády pomůžeme, ale veďte je prosím k samostatnosti, hlavně v oblékání. Vše prosím dětem podepište.)
 • Dítě musí mít na přezutí do třídy bačkory s pevnou patou (ne pantofle).
 • Přinesené hračky nehlídáme a nehledáme. 
 • Z hygienických důvodů prosíme rodiče, aby nám nevstupovali do třídy.
 • Za odložené věci v šatně neručíme.
 • Rodič má povinnost informovat o změně zdravotní způsobilosti dítěte, zdravotních obtížích (alergie) nebo jiných závažných skutečnostech, které by mohly mít vliv na průběh zájmové činnosti.


 
 

Zpět

Cookies


Cookies jsou malé datové soubory, které internetové stránky ukládají na Váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy si tyto stránky začnete prohlížet. Tyto soubory jsou při návratu na webovou stránku pomocí prohlížeče odeslány zpět na servery. S pomocí cookies má webová stránka informace o předchozích aktivitách uživatelů.

Pomocí vašeho prohlížeče můžete spravovat vaše cookies. Vždy máte možnost již uložené cookies smazat. Dále v závislosti na vašem prohlížeči je možné omezit využívání cookies pro konkrétní webovou stránku, omezit jejich ukládání či nastavit nucené smazání všech cookies po uzavření prohlížeče.


Technické

Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Z tohoto důvodu nepožadujeme Váš souhlas s jejich využitím. Technické cookies nemohou být individuálně deaktivovány.

Statistické

Statistické cookies umožňují měření výkonu našeho webu. Jejich pomocí určujeme počet návštěv a zdroje návštěv našich internetových stránek. Pokud vypnete používání statistických cookies ve vztahu k Vaší návštěvě, ztrácíme možnost analýzy výkonu a optimalizace.