"Ulita je otevřený a zábavný svět
s přátelským prostředím pro každého"

Dobrovolníci


Do programu EDS (Evropské Dobrovolné Služby) je Ulita zapojena již od roku 2005. Od té doby jsme u nás hostili 16 dobrovolníků z různých evropských zemí, délka pobytu dobrovolníků v ČR se nejčastěji pohybovala kolem jednoho roku. Několik mladých lidí z ČR  naopak dostalo od Ulity možnost díky programu do zahraničí vycestovat. 

Od roku 2014 spadají projekty EDS pod program Erasmus+. Projekty musí být plánovány a navrhovány s velkým předstihem, výsledky ale stojí za trpělivé čekání. Projekty, jejichž cílem je rozvoj solidarity a tolerance mezi mladými lidmi, jsou spolufinancovány ze zdrojů Evropské Unie. Možnosti pro získávání zkušeností a rozvoj jazykových dovedností v zahraničí jsou různé, záleží na vybrané organizaci a na konkrétním projektu.
 
Zahraniční dobrovolníci, které hostí Ulita, se samozřejmě učí česky. Velké pokroky dělají i v anglickém jazyce. Dále se dobrovolníci účastní většiny akcí, které Ulita pořádá a mohou rozvíjet své pedagogické dovednosti v našich zájmových útvarech, na které chodí společně s kvalifikovanými lektory.
 
V současné době (od března 2015) se u nás můžete setkat se španělskou dobrovolnicí Albou, která pomáhá na kurzech anglické konverzace, někdy se vyskytne v roli fotoreportérky, v létě ji děti mohly poznat na letním táboře ve Žloukovicích a od září se k ní můžete přihlásit na kurzy španělštiny.

Další informace týkající se projektů EDS najdete na
http://www.naerasmusplus.cz/cz/mobilita-osob-mladez/evropska-dobrovolna-sluzba/

nebo obecně na http://www.naerasmusplus.cz/.

Sdílejte s přáteli!
Odběr novinek
Podporují nás
Kontakt
222 990 330
606 611 920
DDM Praha 3 - Ulita
Na Balkáně 2866/17a
130 00 Praha 3