"Ulita je otevřený a zábavný svět
s přátelským prostředím pro každého"

Bicí - pokročilí 2


Lektor: Pavel Ryska

Termín konání: ČT 20:15-20:45
Místo konání: DDM Praha 3 - objekt Ulity Na Balkáně 17a
Věk: 10-18 let
Jiná ujednání: Od 11.5. NEOTEVÍRÁME
Cena rok: 2500,- Kč
Cena 1. pololetí: 1400,- Kč
Cena 2. pololetí: 1400,- Kč
Chceš se stát bubeníkem v kapele? Máme v Ulitě nové bicí a skvělého bubeníka! Nauč se na ně hrát a staň se oporou v každé kapele, kde je třeba pořádného bubeníka. Do hry na bicí soupravu Tě zasvětí Pavel.
Začínáme hrát rovnou na soupravě, kde cvičíme základní rockové rytmy, na tréningových padech cvičíme techniku rukou a držení. Od jednodužších rytmů ke složitějším, přes písničky tvých oblíbených kapel až ke svým vlastním rytmům.

Co všechno se při hře na bicí učíme?
Cit pro rytmus
Někdy to tak možná vypadá, ale kytarista a zpěvák nejsou ti nejdůležitější v kapele, je to bubeník! Jen ten udává rychlost tempa, rozhoduje, kdy bude začátek a konec skladby. Stejně jako rytmus lidského těla udává srdce, bez kterého by nebyl život - bez rytmu a bubeníků by nebylo muziky!
Zvládání rytmu se náramě vyplatí v tanečních, kdy kluci budou pořád šlapat svým partnerkám na nohy, ale budou to alespoň dělat do rytmu!
Koordinace
Pro hru na bicí jsou jako u jednoho z mála nástroje potřeba aktivně používat všechny končetiny. Někdy je potřeba zahrát údery levou nohou a pravou rukou, někdy je to zase úplně obráceně. Proto je cvičení na bicí skvělé pro koordinaci pohybů. Už jste si zkoušeli ve vzduchu nakreslit zároveň jednou rukou čtverec a druhou kruh? Bubeníci to dokážou!
Soustředění
Přijde Vám při pohledu na bubeníky na koncertech, že to jsou jen blázni co bezhlavě buší do všeho kolem sebe? Opak je pravdou! Pro hru na bicí je třeba dokonalého soustředění a koncentrace!

Jaké jsou časté obavy rodičů?
Bicí jsou moc velké a moc hlasité.
Elektronické bicí a tréningové pady s gumovou blánou jsou tiché a skladné. Ideální pro cvičení malých bubeníku v malých bytech.
Bicí nejsou pro holky.
Tak kluci můžou chodit na keramiku a malování, ale holky nesmí chodit na bicí? To už přece dávno neplatí! Na scéně rockové a populární hudby je bubenic čím dál víc a všechny hrají skvěle!


Sdílejte s přáteli!
Odběr novinek
Podporují nás
Kontakt
222 990 330
606 611 920
DDM Praha 3 - Ulita
Na Balkáně 2866/17a
130 00 Praha 3